TFFHGD

Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren “Zeytin Dalı Harekatı” başlatılmıştır.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, harekatın, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiğini bildirmiştir.
 
Harekâtın başlangıcında 7 bölgede tespit edilen PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait sığınak barınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan 108 hedefin Hava Kuvvetlerimiz tarafından imha edildiği, harekâta katılan 72 uçağın müteakip görevlere hazırlık için emniyetle üslerine döndükleri, tespit edilen hedeflerin, kara ateş destek vasıtaları ile ateşle taarruz edilerek etkisiz hale getirilmeye devam edildiği ve  bu kapsamda şu ana kadar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından kullanılan sığınak, barınak, mühimmat deposu vb. 153 hedefin ateş altına alınmış olduğu ve “Zeytin Dalı Harekâtı”nın planlandığı şekilde devam ettiği TSK tarafından duyurulmuştur.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiği belirtilmiştir.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Zeytin Dalı Harekatı adı altında başlattığı Afrin Operasyonu'nda Allah Ordumuzun yardımcısı olsun, Şanlı Ordumuzu muzaffer kılsın.
 
TFFHGD YÖNETİM KURULU

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

EROL ERSOYUN KAYINVALİDESİ VEFAT ETTİ

 Merkez Hakem Kurulu Üyesi Sayın Erol Ersoy'un kayınvalidesi vefat etti.22.02.2018 tarihinde İzmir Kınık ilçesinde kılınan ikindi namazına mütakip defnedilen merhumeye Allah'tan rahmet;ailesine ,yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

GEÇMİŞ OLSUN OSMAN AVCI

Eski Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve Eski TFFHGD Genel merkez Genel Sekreteri Sayın Osman Avcı 26 Ocak 2018 Cuma günü geçirmiş olduğu rahatsızlık sonrası hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede toplam 3 damarına stent takılan Osman Avcı Pazar gününe kadar yoğun bakımda tutulmuştur. Salı günü taburcu edilen Avcı şu anda evde istirahat etmektedir. Osman Avcı’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletir ,acil şifalar dileriz. 

 

TFFHGD YÖNETİM KURULU

 

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • Kırklareli

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler