TFFHGD

TFFHGD NİN ; TFF / MHK / ZİYARET VE GÖRÜŞMELERİ OLUMLU GEÇTİ

Duyurular

TFFHGD NİN ;  TFF / MHK / ZİYARET VE GÖRÜŞMELERİ OLUMLU GEÇTİ

                                         TFFHGD NİN ; / TFF / MHK / ZİYARET VE GÖRÜŞMELERİ OLUMLU GEÇTİ

            Genel Merkez Yönetim Kurulunun çalışma proğramları doğrultusunda; TFF Yönetim kurulu üyesi Sn.Cengiz ZÜLFİKAROĞLU ile MHK Başkanı ve kurucu Genel Başkanımız Sn.Yusuf NAMOĞLU makamında ziyaret edildi.

             Türk hakem ve gözlemcilerinin sorunları ve çözüm yollarının konuşulduğu ziyaretlerde mutabakata varılan konular takip edilerek stratejileri belirlendi.

             2016/2017 Futbol sezonu vizelerini yaptırmış hakem ve gözlemcilerimizin klasman listeleri belirlenip MHK tarafından kamuoyuna açıklanmasını müteakip ; ‘’15 Temmuz da Milletimize ve Demokrasimize yönelik darbe girişiminin’’ ardından farklı kamu kuruluşları ve özel sektördeki kurum ve işlerde değişik mesleki ünvanlarda çalışan derneğimiz üyesi hakem ve gözlemcilerle ilgili Fetullahçı Terör örgütü (FETÖ) ve parelel devlet yapılanması (PYD) kapsamında diğer kamu kuruluşlarında olduğu gibi TFF Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘’Güvenlik Soruşturmaları’’ çerçevesinde bazı faal hakem ve gözlemcilerin ilişiklerinin kesildiği veya ikinci bie emre kadar klasman dışı kaldıkları malumunuzdur. FİFA hakemlerimizden İl Hakemi ve Gözlemcilerine kadar 7.500 ü aşan hakem ve gözlemciyi bünyesinde barındıran örgütümüzün, futbol taban birlikleri arasında önemli bir görev ifa ettiği bilinciyle hareket eden Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, gelişen bu önemli ve hassas durum karşısında mağduriyetlerin giderilmesi için ( 50 kişi serbest, soruşturma yok, görevlerine devam , 27 kişi serbest kamu görevlerine devam halen çalışıyor, 10 kişi serbest) .

          Konu ile ilgili çalışmalarımızdaki duyarlılık ve hassasiyetimiz üst seviyede olmasına rağmen o günden bugüne kadar yapılan çok sayıda toplantı ve ilgili yetkili kişilerle yapılan görüşmelerimizde sonuç alıcı fazla mesafe kat edemediğimiz bir hakikattir.

        Çalışmalarımızı şöyle sıralayabiliriz;

  • İlk aşamada TFF na yazılan resmi bir yazı ile ilgili kişilerin gerekçeleri ile tarafımıza bildirilmesi
  • İkinci bir aşamada bu kapsamda TFF den ilişiği kesilen veya ikinci bir emre kadar klasman dışı kalan üyelerimizin tespiti için 79 şube başkanlığı nezdinde yoğun bir çalışma yapılması
  • Üçüncü aşamada ise haksızlığa uğradığına inandığımız hakem ve gözlemcilerimizin ilgili Valilik makamlarına ve Başbakanlıkta kurulan birimlere başvuru yapılmasını.

           Yukarıda üç bölümde sıralanan çalışma sonuçlarından hareketle bir kısmına olumlu cevap verildiğini, yoğunluktan dolayı bir kısmına henüz cevap gelmediğini belgelerle birlikte dosyalanarak ‘’ 15 Temmuz dan bugüne kadar soruşturma geçirmemiş, açığa alınmamış, halen Kamu kuruluşlarında çalışıyor durumunda olan çok sayıda üyemizin vicdanı sesini dinleyerek çalışmalarımızı bir bütünlük içerisinde TFF/ MHK başkanı ve aynı zamanda kurucu Genel Başkanımız Sn.Yusuf NAMOĞLU na aktarılmıştır. 1,5 saat süren olumlu görüşmede, hakem ve gözlemcilerle ilgili mağduriyetlerin giderilmesi konusunda ortaya konulan çözüm yollarında ve takip edilecek stratejide mutabık kalınmıştır.

          Türk Hakem ve Gözlemcileri olarak farklı müsabakalarda ve kategorilerde her şart ve ortamda tevdi edilen her türlü görevi, kendisinden emin, ciddi, disiplinli ve vakur bir şekilde TFF talimatları ve Uluslararası oyun kuralları çerçevesinde icra ederken örgütümüzün yetkili organlarının yüklendikleri vazife ve sorumlulukları çerçevesinde üstün bir görev anlayışı ile yerine getirmek amacı ile bu kapsamda oluşan bu hassas mağduriyetlerin bir an evvel giderilmesi camiamızı mutlu kılacaktır.

             Ayrıca TFF yönetim kurulu ve icra kurulu üyesi idari işlerden sorumlu Sn.Cengiz ZÜLFİKAROĞLU ile yapılan ve tahmini 1,5 saat süren görüşmede Türk hakem ve gözlemcilerinin idari,mali ve sosyal konulardaki çalışmaları dile getirilmiştir.

            Profesyonel liglerde saha içi hakem kıyafetlerini, malzemelerini temin eden TFF Başkanlığından Türkiye genelinde tüm amatör müsabakaları yöneten 5.500 e yakın İl Hakemlerimiz inde saha içi kıyafetlerinin temini konusunda Sn.Cengiz ZÜLFİKAROĞLU nun ve Yönetim kurulunun katkıları örgütümüzün büyük bir bölümünü oluşturan İl hakemlerini mutlu edecektir.

 

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU  

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İSLAM ALEMİNİN KADİR GECESİ MÜBAREK OLSUN...!!!

Müslüman âleminin heyecanla ve huzur ile beklediği bir önemli gün daha geldi, çattı. On bir ayın sultanını uğurlamaya hazırlanan İslam âleminin, bin aydan daha hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi kutlu olsun…

DEVAMI

Hain Terör Bu Sefer Eski Hakem Arkadaşımızı Vurdu..!!!

Eski Ankara Bölgesi Klasman Hakemi Bolu Komanda Tugayından hakem arkadaşımız Çetin TORAMAN; Hakkari Üs bölgesinde görev yaptığı sırada terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada yaralanmıştır. Vücuduna 20 şarapnel saplanmış ve Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Sağlık durumunun iyiye gitmesini dileriz. Ayrıca hain terörü Şiddetle Kınıyoruz…!!!

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • 12.Olağan Genel Kurul
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler