TFFHGD

ŞUBAT AYINA AİT TOPLANTI AFYONDA GERÇEKLEŞTİ

Güncel Haberler

ŞUBAT AYINA AİT TOPLANTI AFYONDA GERÇEKLEŞTİ

TFFHGD Genel Merkez Şubat Ayına ait olağan toplantısını Afyonkarahisar’da yaptı. Toplantının 1.gününde, Genel Başkan Sn.Dr.Abdurrahman ARICI Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeleri ; Gen.Bşk.V. Sn.Yunus YILDIRIM, Gen.Sekr.Sn.Osman AVCI, MHK Üyesi/ Yön.Kur.Üyesi Sn.Zafer DEMİR Gen.Bşk.Yardımcıları; Sn.Aytekin DURMAZ, Sn.Bekir ÖCAL, Genel Sayman Sn.Ömer AKYÜREK, Gen.Saym.Yrd.Sn. Abdulkadir GÜVEN, Gen.Sekr.Yrd. Sn.Ömer Faruk OCAK, Yön.Kur.Üyesi; Sn.Süleyman GÜNEŞ, Sn.Yılmaz BUTUR, Sn.Yusuf Kemal COŞKUN, Dernek Müdürü Sn.Bayram KİRAZ, Müdür Yrd.Sn.Recai YAŞAR , Personel Sn.Metin GÜNDÜZLER ile beraber Sandıklı Kaymakamı Sn.Faik ARICAN’ı ziyaret ederek vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ziyaretinde bulunulmuştur.
Toplantının 2.ve son gününde Vali Sn. Yusuf Ziya GÜNER’i ziyaretle başladı. Valinin Afyonkarahisardaki Hakemliğe yaklaşımı ve desteği için teşekkür eden Genel Başkanımız Sn. Dr. Abdurrahman ARICI günün anısı olarak isme yazılı 03 numaralı forma hediye etti.
Daha sonra, Belediye Başkanı Sn. Burhanettin ÇOBAN makamında ziyaret edilerek, Afyon Derneğine katkılarından dolayı şükranlarını arz etmiş, 03 numaralı forma hediye edilmiştir.
Meclis Başkanı Sn.Salih SEL makamında ziyaret edilerek, Hakem Derneğinin yeni binasına kavuşmasındaki maddi ve manevi desteklerinden dolayı şükranlarını iletmiş, 03 numaralı forma hediye edilmiştir.
Besyo Bölüm Başkanı Sn. Doç.Dr.Yücel OCAK makamında ziyaret edilerek teşekkürlerini iletmişlerdir.
Gençlik Hizmetleri Müdürü Sn.Yrd.Doç.Dr.Yunus TORTOP makamında ziyaret edilmiş, hakem camiasına vermiş olduğu saha ve imkanlar için teşekkür edilmiştir.
 
Ziyaretler tamamlandıktan sonra  TFFHGD Afyonkarahisar şubesi yeni binasının açılışı törenine katılım gerçekleşti.
Açılış konuşmasını başkan Mehmet Sarlık yaptı ve derneğe katkı sunan başta belediye başkanı olmak üzere herkese teşekkür etti ve şunları söyledi; Türk hakemliğinde Afyonkarahisar’ın gelecekte çok iyi hakemler yetiştirecek, Bu dernek merkezimiz çok ile de örnek olacak dedi. Daha sonra İHK Başkanı Süleyman Güneş bir konuşma yaptı ve tüm katılımcılara ve taban birliklerine teşekkür etti.
Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı; Afyon ilinde Hakemler Derneğinin oluşumunda katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, hizmetin fikir sahibi olan Yönetim Kurulu Üyemiz ve İHK Başkanı Sn.Süleyman GÜNEŞ’e böyle bir hizmete ön ayak olmasını ve bizi burda en iyi şekilde misafir ettiği için çok teşekkür ederim dedi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Vali Yusuf Ziya Güner birer konuşma yaparak Afyonkarahisar’ın spora bakış açısını değerlendirerek dernek binasının hakemlere hayırlı olmasını dilediler. Daha sonra kurdeleyi  Afyon valisi, Belediye Başkanı , Genel Başkan Dr.Abdurrahman Arıcı, sandıklı Kaymakamı ve Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel kestiler. Daha sonra hep beraber dernek binası ziyaret edildi.
Açılışa;
Vali Yusuf Ziya Güner, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Genel Başkan Dr. Abdurrahman Arıcı, Yunus YILDIRIM, Osman AVCI , Aytekin DURMAZ, Ömer AKYÜREK, Abdulkadir GÜVEN, Bekir ÖCAL, Yusuf Kemal COŞKUN, Yılmaz BUTUR, Ömer Faruk OCAK, MHK üyesi, Zafer Demir, Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın,İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Besyo bölüm Başkanı Doç.Dr. Yücel Ocak, Gençlik hizmetleri Müdürü Yrd. Doç.Dr. Yunus Tortop, ASKF Başkanı Orhan Küçüksarnıcı, Saha komiserleri Dernek Başkanı Arif Yavaş, Belediye Başkan yardımcıları, TÜFAD yönetim kurulu üyeleri, spor kulüp başkanlarıi, taban birlikleri, Antalya şube başkanı Melahat Öğretmenoğlu, Mustafa Öğretmenoğlu, Bülent Kaya, Bursa şube başkanı Muhammed Çağ, Sakarya şube başkanı Özgür Aygün, Kütahya’dan ulusal gözlemci, Lokman Top,  Hakemin Sesi Ercan Durna, Türkiye Gazetesi spor yazarlarından Ömer Faruk Ünal katıldılar.
 
Kurtuluş Savaşı’nın son evresi 26 Ağustos 1922’de Afyonkarahisar – Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz ile açılmış ve 9 Eylül 1922’de İzmir’in Yunan işgalinden kurtarılmasıyla sonuçlanmıştır.
Türk İstiklal Harbinin dönüm noktası olan Başkomutanlık Meydan Savaşı, Afyon’da cereyan etti. 27 Ağustos 1922’de, Afyon yeniden hakiki sahipleri olan Türklerin eline geçti.
İstiklal Savaşı’nın kesin bir Türk zaferiyle sonuçlanmasını sağlayan bu çarpışmanın yıldönümü Türkiye’de ulusal bayram olarak kutlanmaktadır.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Abdullah AYARın Acı Günü..!!!

T.F.F.H.G.Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Bşk.Yrd. Abdullah AYAR’ın Amcası vefat etmiştir. Cenazesi 08.05.2018 Salı günü Öğle Namazına müteakiben Trabzon Köprübaşı İlçesi Merkez Camii’den kaldırılacaktır.

Vefat eden değerli merhuma Allah’tan rahmet, Ayar Ailesi, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz..

DEVAMI

ACIMIZ BÜYÜK

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda kahraman askerlerimizden 8 şehit ve 13 yaralı olduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan Rahmet; Aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milletimize başsağlığı, Gazilerimize acil şifalar dileriz.
 
 
TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • 12.Olağan Genel Kurul
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler