TFFHGD

ÖNEMLİ DUYURU

Güncel Haberler

ÖNEMLİ DUYURU

Futbol Kamuoyuna ;


 Futbol hakemleri tarafından ifa edilen görev tartışmasız bir biçimde kamusaldır. Türkiye liglerinde görev yapan hakemlerimizin üstlendikleri bu kamusal görev göz önüne alındığında yabancı hakem söyleminin Teknik Direktör Sayın Okan Buruk tarafından dile getiriliyor olması maalesef üzüntü vericidir. Bu gibi demeçlerle Türk hakemlerini baskı altına alacaklarını zannedenler yanılgı içinde olup, hakemlerimiz kesinlikle buna müsaade etmeyeceklerdir. Bugün Avrupa liglerine baktığımızda hiçbir örneği olmayan bu isteğin Türkiye liglerinde de hayata geçme olasılığı olamayacağını ve Türk hakemleri olarak bunu asla kabul edemeyeceğimizi tüm futbol paylaşanları tarafından bilinmesini isteriz. Henüz yeni başlamış olan liglerimizde hakem performanslarının genel itibarıyla başarılı olmasına rağmen; yazılı ve görsel basında teknik adamlar tarafından müsabakalar öncesi ve sonrasında zaman zaman yabancı hakem hayranlığı dillendirilerek algı operasyonu yaratılması camiamız adına haksız bulunmakta ve üzüntüyle karşılanmaktadır. Aynı zamanda bu yaklaşımı her geçen yıl nitelik ve nicelik olarak gelişme kaydeden hakemlerimize karşı sergilenmiş hatalı bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Kamuoyunun anlayışı ve sağduyu ile ülke insanımızın her alanda olduğu gibi hakemlikte de en iyi başarıyı elde edeceğine inancımız tamdır. Yapmamız gereken bu yolda hakemlerimize gereken desteğin verilmesi ve onların yanlarında olunmasıdır.

 

TFFHGD YÖNETİM KURULU

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

ACIMIZ BÜYÜK

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda kahraman askerlerimizden 8 şehit ve 13 yaralı olduğunu derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah'tan Rahmet; Aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milletimize başsağlığı, Gazilerimize acil şifalar dileriz.
 
 
TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

 Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

 
TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • 12.Olağan Genel Kurul
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler