TFFHGD

Hakemi Protesto Etmenin Cezası

Duyurular

Hakemi Protesto Etmenin Cezası

AMATÖR FUTBOL DİSİPLİN KURULU  KARARI :

25 Ocak 2017 tarihinde ŞAHİN BAŞOL stadında oynanması planlanan KEMERÇEŞME KANARYA SPOR – CİHAN SPOR müsabakasının başlamasından hemen önce tribündeki Kemerçeşme Kanarya spor taraftarları, başlama vuruşundan hemen sonra ise Kemer Çeşme Kanarya Spor kulubünün futbolcuları,antrenör ve yöneticileri Müsabaka Hakemlerimize yönelik olarak futbol müsabaka talimatına aykırı olan bir takım eylemlerde bulunmuşlardır.

Eylemler sonrası Müsabaka hakemimiz Futbol müsabaka talimatının 19.maddesinin ilgili maddelerinin kendisine verdiği yetkiye dayanarak müsabakayı tatil etmesi ve akabinde konu ile ilgili olarak hakem ve gözlemcimizin tutmuş olduğu raporlar İL TERTİP KURULUMUZ aracılığı ile AFDK ya iletilmiş olup AFDK nın anılan müsabakadaki eylemler le ilgili olarak vermiş olduğu karar;

Amatör Futbol Disiplin Kurulu'nun 06.02.2017 Tarih ve 60 Sayılı Toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir

11 oyuncu hakında (Kemerçeşme Kanarya Spor Klb. Fut.) ;  25.01.2017 tarihinde oynanan K.Çeşme Kanarya Spor - Cihan Spor 1. Amatör Küme (Bursa) müsabakasında hakemi eylemle protesto ederek sahayı terk etmesi nedeni ile 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine (26.01.2017 Tedbirli),

Bir teknik sorumlu hakkında (Kemerçeşme Kanarya Spor Klb. Tek. Sor.) ; 25.01.2017 tarihinde oynanan K.Çeşme Kanarya Spor - Cihan Spor 1. Amatör Küme (Bursa) müsabakasında hakemi eylemle protesto ederek sahayı terk etmesi nedeni ile 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine (26.01.2017 Tedbirli),

Bir yönetici hakkında (Kemerçeşme Kanarya Spor Klb. Başkan); 25.01.2017 tarihinde oynanan K.Çeşme Kanarya Spor - Cihan Spor 1. Amatör Küme (Bursa) müsabakasında hakemi eylemle protesto ederek sahayı terk etmesi ayrıca sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunması nedeni ile takdiren teştiden 120 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine (Tedbirsiz)

Kemerçeşme Kanarya Spor Klb. hakkında; 25.01.2017 tarihinde oynanan K.Çeşme Kanarya Spor - Cihan Spor 1. Amatör Küme (Bursa) müsabakasında oyuncuların sahayı terk etmesi, müsabakanın tamamlanamamamsı ile talimatlara aykırı harekette bulunulmasından 3-0 hükmen mağlubiyet cezası ve mevcut puanından 3 puan silinmesi cezası verilmesine,

Türkiye liglerinin her kademesinde görev alan  hakemlerimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yine Türkiye liglerinin her kademesindeki takımlara eşit mesafededirler .

Bu görevlerini ifa sırasında kendilerine yönelik hukuk dışı eylemler konusunda da ilgili kurulların vereceği kararlar ile Türkiye cumhuriyetinin bağımsız mahkemelerinin vereceği hukuki sonuca bu olaydaki sonuca saygı duydukları gibi saygı duyarlar.

Hakem ve gözlemci topluluğu eğitim seviyesi yüksek ,ne yaptığını bilen, çağdaş bir topluluktur. Hukuk dışı,insanlıktan uzak ,seviyesiz davranışlardan dolayı oluşan ve suç teşkil edecek davranışlara karşı aynı volümde bir eylem bekleyenler hayal kırıklığı yaşayacaklarıdır.Çünkü biz hiçbir zaman hukuk dışı eylemlerin içinde olmadık olmayacağız.

Son zamanlarda meydana gelen ve Bursa futbolunun imajını Türkiye nezdinde küçük düşüren bir takım eylemler içerisinde bulunan kişiler,kulüpler hakkında hızlı bir refleksle hareket edip hakemlerimizin maruz kaldığı hukuk dışı yaklaşımlarla ilgili olarak gerekli raporlamaları zamanında yapıp bunların takipçisi olan ve gerekli cezaları veren başta AFDK nın başkan ve üyelerine,BASFK ın başkan ve üyeleri ile İL TERTİP KURULU başkan ve üyelerine çok teşekkür ederiz..

TFFHGD YÖNETİM KURULU

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

İyi Bayramlar

                    Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

                    İyi Bayramlar diliyoruz....

 

TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı Kutluyoruz

                Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'a ayak bastı ve 4 yıl kadar sürecek olan Kurtuluş Savaşı'nın zeminini hazırladı. Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak da her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

               19 Mayıs, spor, sporcular ve gençlikle bütünleşmiş bir bayram olmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gündür. 

              Bu bağlamda;  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyoruz.

 

TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • Kırklareli

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler