TFFHGD

Hakeme saldırı cezasız kalmadı...!!

Şubelerden Haberler

Hakeme saldırı cezasız kalmadı...!!

            25 Ekim 2015 tarihinde, "Tigem Spor-Ulubey Spor" futbol takımları arasında, "19 Mayıs 1 No.lu Saha" da oynanan 1. Küme futbol müsabakasında, Ulubey Spor futbolcusu H.K.'nın, maçın hakemi Mert DEMİREL'e yönelik, sözlü ve fiili eylemleri nedeniyle, anılan futbolcu ile ilgili olarak, adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştu.

            Gelinen aşama itibariyle, sanık futbolcu H.K. hakkında  "hakaret ve kasten yaralama" suçlarından, Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan ceza davası, 02 Haziran 2016 tarihli celsede karara çıkmış ve verilen karar ile "Kasten Yaralama" suçundan 7 ay 15 gün, "Hakaret" suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına ve şartları mevcut olduğundan "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması"na hükmedilmiştir.

              Hakem ve gözlemcilere karşı işlenen sözlü ve fiili saldırılar ile ilgili sanık futbolcu hakkında hükmolunan bu ceza kararı ile, kamuoyu, hakem camiasının kurumsal yapılanmasının sağlamlığını, bu tarz kötü niyetli hareketlere karşı kararlı duruşunu ve bu ve benzeri çirkin eylemler içerisinde bulunan kişilerin cezasız kalmayacağını bir kez daha net bir şekilde anlamıştır.

               Hakemimize ve camiamıza karşı yapılan bu ve benzeri kabul edilemez saldırılara karşı, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, hakem ve gözlemcilerimizin yanında yer alarak kendilerine her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyoruz.

 

              TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ordu Şubemizden Hazırlık Kampı

  TFFHGD Ordu Şubesi ve İl Hakem Kurulu olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi Yunus Emre Kuruluş ve Gençlik Kampında 93 hakemimizin katılımıyla sezon öncesi "Ordu İli futbol hakemleri Akın Batu hazırlık ve eğitim kampı" gerçekleştirdi.

  3 gün süren kampta çeşitli spor aktivitelerinin yanında gözlemcilerimizin de katılımıyla sezonun ilk Epak eğitimi, değişen oyun kuralları ve talimatlar ile ilkyardım ve sporcu sağlığı konularında görüntülü ve uygulamalı eğitimler verilmiştir. Gerçekleştirilen kamp organizasyonunu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Mustafa Genç, ASKF Başkanı Mustafa Kılıç, ASKF Genel Sekreteri Metin Kır, Tüfad Başkanı Turgut Kır ve Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma ziyaret etmiştir.

TFFHGD Ordu Şube Başkanı Barış Şensoy yaptığı açıklamada ‘’ Her zamanki gibi birlik, beraberlik ve kaynaşmanın ön planda tutulduğu organizasyonda camiamıza bu imkanı sağlayan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a Dernek-İHK ve Hakemlerimiz adına teşükkür ediyorum. Son 2-3 yılda uzun süredir yapılmayan hatta ilkleri yaşattığımız Ordu da bundan sonrada farklı ve sıradışı organizasyonların devamı gelecektir’’ dedi.


DEVAMI

Tffhgd Ordu şubesinden üyelerine jest

Şube Başkanı Barış Şensoy ; Tffhgd Ordu şubesi olarak başarılı geçirilen 2016-2017 sezonunu ödülü ve aynı zamanda yeni sezona daha motive olmaları için 19-21 temmuz tarihleri arasında tüm üyelerimize açık olan ve tüm giderler dernek bütçesinden karşılanan tatil organizasyonumuza toplam 60 a yakın üyemiz aileleriyle birlikte iştirak etmişlerdir.Antalya Side 5 yıldızlı crown hotels charm palace otelde yapılan organizasyona katılım gösteren tüm üyelerimize hoşça vakit geçirmelerini diliyoruz.organizasyonda emeği geçen dernek yönetim kurulu ve İHK na ve otobüs desteğini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediyemize de ayrıca teşekkür ederiz

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • Kırklareli

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler