TFFHGD

Hakeme saldırı cezasız kalmadı...!!

Şubelerden Haberler

Hakeme saldırı cezasız kalmadı...!!

            25 Ekim 2015 tarihinde, "Tigem Spor-Ulubey Spor" futbol takımları arasında, "19 Mayıs 1 No.lu Saha" da oynanan 1. Küme futbol müsabakasında, Ulubey Spor futbolcusu H.K.'nın, maçın hakemi Mert DEMİREL'e yönelik, sözlü ve fiili eylemleri nedeniyle, anılan futbolcu ile ilgili olarak, adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştu.

            Gelinen aşama itibariyle, sanık futbolcu H.K. hakkında  "hakaret ve kasten yaralama" suçlarından, Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan ceza davası, 02 Haziran 2016 tarihli celsede karara çıkmış ve verilen karar ile "Kasten Yaralama" suçundan 7 ay 15 gün, "Hakaret" suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına ve şartları mevcut olduğundan "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması"na hükmedilmiştir.

              Hakem ve gözlemcilere karşı işlenen sözlü ve fiili saldırılar ile ilgili sanık futbolcu hakkında hükmolunan bu ceza kararı ile, kamuoyu, hakem camiasının kurumsal yapılanmasının sağlamlığını, bu tarz kötü niyetli hareketlere karşı kararlı duruşunu ve bu ve benzeri çirkin eylemler içerisinde bulunan kişilerin cezasız kalmayacağını bir kez daha net bir şekilde anlamıştır.

               Hakemimize ve camiamıza karşı yapılan bu ve benzeri kabul edilemez saldırılara karşı, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, hakem ve gözlemcilerimizin yanında yer alarak kendilerine her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyoruz.

 

              TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Afyon Şubemiz Üyelerini İftar Yemeğinde Buluşturdu..!!!

20.05.2018 günü Afyon Şubemiz tüm üyelerine ve misafir olarak davet ettiği TFFHGD Genel Başkanımız Dr. Abdurrahman ARICI ve eşi Kadriye ARICI, Eski milletvekili Dr. Mahmut KOÇAK’ın da katılımıyla iftar yemeği vermiştir..

Yemekte açılış konuşmasını TFFHGD Afyon Şube Başkanımız Mehmet AYDIN yapmıştır.

İftar yemeğinde bir araya gelen üyelerimiz, mübarek ramazanın bereket ve mutluluğunu paylaşmıştır.

DEVAMI

2.Bölge Futbol Turnuvasını BURSA Kazandı..!!!

8. Geleneksel 2.Bölge Futbol Turnuvasına bu sene ev sahipliğini Bursa İli yaptı.

  

Turnuvaya Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Yalova Edirne ve Kütahya illeri katıldı.

Final müsabakasında Eskişehir ve Bursa 3 - 3 beraber biten maçın ardından seri penaltılar sonucu Bursa İli kazandı.

  

12.05.2018 Cumartesi akşamı ise Genel Başkanımız Dr. Abdurrahman ARICI, Spor ve Siyaset ve Bürokrasiden katılımcılarla ve Bursa hakem camiası toplam 450 kişi yemekte buluştu ve kokart töreni gerçekleşti.

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • 12.Olağan Genel Kurul
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler