TFFHGD

Hakeme saldırı cezasız kalmadı...!!

Şubelerden Haberler

Hakeme saldırı cezasız kalmadı...!!

            25 Ekim 2015 tarihinde, "Tigem Spor-Ulubey Spor" futbol takımları arasında, "19 Mayıs 1 No.lu Saha" da oynanan 1. Küme futbol müsabakasında, Ulubey Spor futbolcusu H.K.'nın, maçın hakemi Mert DEMİREL'e yönelik, sözlü ve fiili eylemleri nedeniyle, anılan futbolcu ile ilgili olarak, adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştu.

            Gelinen aşama itibariyle, sanık futbolcu H.K. hakkında  "hakaret ve kasten yaralama" suçlarından, Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan ceza davası, 02 Haziran 2016 tarihli celsede karara çıkmış ve verilen karar ile "Kasten Yaralama" suçundan 7 ay 15 gün, "Hakaret" suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına ve şartları mevcut olduğundan "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması"na hükmedilmiştir.

              Hakem ve gözlemcilere karşı işlenen sözlü ve fiili saldırılar ile ilgili sanık futbolcu hakkında hükmolunan bu ceza kararı ile, kamuoyu, hakem camiasının kurumsal yapılanmasının sağlamlığını, bu tarz kötü niyetli hareketlere karşı kararlı duruşunu ve bu ve benzeri çirkin eylemler içerisinde bulunan kişilerin cezasız kalmayacağını bir kez daha net bir şekilde anlamıştır.

               Hakemimize ve camiamıza karşı yapılan bu ve benzeri kabul edilemez saldırılara karşı, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, hakem ve gözlemcilerimizin yanında yer alarak kendilerine her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine saygı ile sunuyoruz.

 

              TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Metin Gündüzler in Acı Günü

           Genel Merkez çalışanlarından Metin Gündüzler in babası Mehmet Gündüzler son yolculuğuna uğurlandı.

           Uzun süredir hastalıkla mücadele veren, cumartesi gece acilen hastaneye kaldırılan ve yoğun bakıma alınan 86.yaşındaki Mehmet Gündüzler hayatını kaybetti. Bugün 17 Nisan 2017 tarihinde öğlen namazına müteakiben cenazesi Eskişehir Asri mezarlığına defnedilecektir.

           Merhuma Allah tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

 

TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

M.Kamil Abitoğlu Annesini kaybetti..

Süper Lig eski hakemlerinden (Süper lig Gözlemcisi) Sn. Mustafa Kamil Abitoğlu'nun annesi, Antalya'nın Alanya ilçesinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Alanya daki yaşadığı evinde bir hafta önce beyin kanaması geçiren Süper Lig eski hakemlerinden Mustafa Kamil Abitoğlu'nun annesi 76 yaşındaki Şanize Abitoğlu , Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada tedaviye alınan ve 7 gündür yoğun bakımda tedavisi süren Şanize Abitoğlu, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Abitoğlu'nun cenazesinin, hastane morgundan alınarak öğle namazını müteakip Sugözü Camisi'nde kılınacak cenaze namazı sonrası Sugözü Mezarlığı'nda toprağa verilecektir.

Merhumeye Allah’tan rahmet, Abitoğlu ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz..

 

TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • Kırklareli

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler