TFFHGD

Ferhat Kara Vefat Etti

Ferhat Kara Vefat Etti

 TFFHGD Giresun Şube Başkanı'mız Ferhat Kara'yı kaybettik. Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Kara'nın cenazesi 03.10.2017 (yarın) Salı günü öğle namazına mütakip Giresun Meydan Camii'nden kaldırılacaktır. Merhum Ferhat Kara'ya Allah'tan rahmet,yakınlarına sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

 
TFFHGD YÖNETİM KURULU

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Zeytin Dalı Harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren “Zeytin Dalı Harekatı” başlatılmıştır.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, harekatın, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiğini bildirmiştir.
 
Harekâtın başlangıcında 7 bölgede tespit edilen PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait sığınak barınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan 108 hedefin Hava Kuvvetlerimiz tarafından imha edildiği, harekâta katılan 72 uçağın müteakip görevlere hazırlık için emniyetle üslerine döndükleri, tespit edilen hedeflerin, kara ateş destek vasıtaları ile ateşle taarruz edilerek etkisiz hale getirilmeye devam edildiği ve  bu kapsamda şu ana kadar PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri tarafından kullanılan sığınak, barınak, mühimmat deposu vb. 153 hedefin ateş altına alınmış olduğu ve “Zeytin Dalı Harekâtı”nın planlandığı şekilde devam ettiği TSK tarafından duyurulmuştur.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiği belirtilmiştir.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Zeytin Dalı Harekatı adı altında başlattığı Afrin Operasyonu'nda Allah Ordumuzun yardımcısı olsun, Şanlı Ordumuzu muzaffer kılsın.
 
TFFHGD YÖNETİM KURULU

DEVAMI

GENEL BAŞKANIMIZ İLYAS AYANI ZİYARET ETTİ

Uzun yıllar MHK ve TFF Bölge müdürlüğü görevleri yapmış, halen BHK üyesi olarak görev yapan ve rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir tedavi görmekte olan İlyas Ayan hocamıza TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sebebi ile gelen heyete çok mutlu olduğunu belirten İlyas Ayan başta Dr. Abdurrahman Arıcı'ya ithafen "Abdurrahman ile uzun yıllar beraber hem hakemlik te hem de MHK’da beraber görev yaptık. Abdurrahman'ın bu camiaya hizmetleri fazlasıyla olmuştur; olmaya devam ettiğini hepimiz görüyoruz. Ben kendisine hem ziyaretlerinden dolayı hem de hizmetlerinden dolayı Teşekkür ediyorum" dedi.

Genel Başkanımız Dr. Abdurrahman Arıcı ise "İlyas abi hepimizin abisidir, kendisi Adana'nın bir değeri olmakla beraber Türk hakem camiasının çok sevdiği ve değer verdiği bir isimdir. Rahatsızlığı hepimizi üzmüştür. Kendisini çok seviyoruz. İnşallah en kısa sürede iyileşip aramıza dönecektir" dedi.

DEVAMI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • ocak 2017 Toplantısı İstanbulda yapıldı
  • Kırklareli

Videolar

  • Erzincan Şubesi ve İHK Başkanlığının Demokrasi Basın Açıklaması..!!
  • Deneme Video Başlığı 2

Linkler